Ekonomi

BIST 100’de öncü endeksler ve hisse senetleri bugün nasıl fiyatlanıyor?

Investing.com – Haftaya yüksek bir seviyede başlıyor BIST 100 endeksi, son bir saatte 5.145 noktadan süreci görüyor.

Ocak ayı başındaki kayıpta ve 23 Ocak – 2 Şubat döneminde yaşanan düşüşlerde gün içi kapanış seviyesi olarak 4.700 puanlık desteğini sürdüren endeks, 4.180 puana hızlı ama kısa vadeli bir düşüş yaşadı. şok. İlk tepkinin ardından alımların hızlanması 5.000 puanın üzerine çıkışı destekledi.

Önde gelen endeksler yükselişte

Asya borsalarının yükselişte olduğu ve Avrupa’nın karışık olduğu haftanın ilk işlem gününde BIST 100 endeksinde sadece telekomünikasyon endeksi negatif ayrıştı.

Endeksin yükselişinde bugün lider metalik olmayan eserler dizini Şubat ayında %49 arttı. Afet bölgesindeki yeniden yapılanma endeksteki payları hızlandırdı. Bire bir ilişkiler nedeniyle artış gösteren başka bir endeks. basit metaller . Bu öncü endeksin Şubat ayı artış oranı %24’tür.

borsanın motoru bankalar bugün en az yükselen endekslerin ortasında. Fiyat 4.200 puan civarında işlem görüyor endüstriyel endeksbugün %3,5 primi var ve aylık bazda bankaları alt etmiş durumda.

Yatırımcı sayısı son bir haftada azaldı

Veri Analiz Platformu (VAP) kayıtlarına göre Ocak ayında 4 milyona yükselen borsa yatırımcı sayısı, 19 Şubat prestijiyle 3 milyon 890 bin kişiye geriledi.

günün en iyi hisseleri

Marka Yatırım Holding A.Ş. MARKA, Baştaş Başşehir Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. BASCMve Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası TAŞ. ÇİMENTOEn çok düşen hisseler ise Birko Entegre Koyunlular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş. BRKO, Eminiş Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. EMNISve Diriliş Dokumacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. KİRLİ oldu. Ereğli Demir Çelik Fabrikaları TAŞ. EREGL, BOYUT (OLDUĞU: ŞİŞE) ve Türk Hava Yolları THYAOilk sırada yer alıyor.

Yazar: Necdet Erginsoy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu