Haber

Kahramanmaraş depremini yaşayan vatandaş konteyner kentlere yardım ediyor

Türkiye 7 kişiden 70’inde beyin sarsıntısı yaralarını sarmak için çaba harcıyor.

Kahramanmaraş depreminde dışarıda mahsur kalan mobilyacı Ali Taş, ailesini camiye götürdükten sonra kurtarma çalışmalarına katıldı.

Kurtarma çalışmalarının ardından kurulan konteyner kentin yardımına giden Taş, depremzedeler için hazırlanan konteynerlere dolaplar monte ederek yardıma devam etti.

“Az hasarlı”

Hayır işlerine gönüllü olarak katıldığını söyleyen Ali Taş, şu ifadeleri kullandı;

Kahramanmaraş’ta mobilyacıyım. Kendi dükkanımız ağır hasar gördü. Biz kendimiz küçük hasarla hayatta kaldık. 1 hafta boyunca enkaz çalışmalarına katıldık ve kendimiz çıkardık. Ben buraya usta olarak konteynerlere mutfak dolapları monte etmeye geldim. Yardım etmek için buradayım. Sarsıntı 04:17’de gerçekleşti. Yataktan çıkamadım, bir çocuk ağlıyordu. Aldım ve korudum. 93 saniye sürdü.

“Ülkemizi enkaz altından kurtaralım”

Sonra bize 1-2 dakika izin verdi. Ortada çocuklarımı aldım arabaya yerleştirdim. Çok yağmurlu bir havaydı. Sonra evimin yanında Orman Bölge Müdürlüğü vardı, orada incelemeye gittiğimde bazı binaların yıkılmış olduğunu gördüm. Bazılarından çok ses geldi. Akrabalarımı, kardeşlerimi kontrol ettim. Evim az hasarla müstakil çıktı. Ben de isteyerek konteyner kentte yardıma geldim. Tüm Maraşlılar uyanıp elinden geldiği kadar bir şeyler yapsın ki biz de ülkemizi bu enkaz altından kurtaralım. Vatan bizim memleketimizdir.

haberedremit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu